SP KOLO SPECIALIZED CONCEPT STORE

Krátké zprávy

Pravidelné úterní vyjížďky MTB budou pokračovat od DUBNA 2017.

Polabský MTB

Po tréninku a najíždění na Mallorce jsme se tuto sobotu zúčastnili našeho prvního letošního orienťáku. Jednalo se o 0. ročník závodu Polabský MTBO (zařazen do nově vzniklé série orienťáckých závodů Shocartliga), který byl umístěn do lokality Lysé nad Labem, Benátek a vojenského újezdu Milovice.
Příprava i naložení našich ořů proběhlo již v pátek, takže sobotní ráno bylo klidné, bez stresu a s pohodovým přesunem směr Lysá nad Labem. Centrum závodu, prezentace i organizace byla na slušné úrovni, takže jsme se mohli plně soustředit pouze na přípravu a náš 6ti hodinový souboj s mapou a kontrolama :-) Po startu jsme vyrazili asi 300 m na start mapový, kde jsme dostali bodové ohodnocení kontrol a mohli začít plánovat taktiku. Jako každý rok jsme při prvním závodě, resp. přesunu na první kontrolu zakufrovali. Následná 2. kontrola byla špatně umístěná (asi o 400 m dál u jiného rybníčku) a náš morál byl hnedle na bodě mrazu. Naštěstí jsme se asi od 6. kontroly dostali do tempa a nálada se začala lepšit. V dalším průběhu bylo ještě pár nepříjemností – Romanovy křeče v břichu a střevní problémy, opakující se průtrže mračen a blesková smršť kolem nás. Vše jsme ale přežili a ve zdraví dorazili do cíle asi 2 minuty před limitem. V cíli spokojenost - první letošní závod bez defektů a v časovém limitu!!! Po malých problémech se zpracováním výsledků se vyhlášení nakonec uskutečnilo v tenisové hale. Chvíle napětí… tým SP KOLO se umístil na 1. místě… navázali jsme tedy na loňskou úspěšnou řadu beden s tím, že letošní trénink u moře se vydařil a přinesl své první ovoce :-)