Krátké zprávy

Pravidelné úterní vyjížďky MTB budou pokračovat od DUBNA 2017.

2012

Extraliga Masters 2012

Rádi bychom se s Vámi podělili o radostnou zprávu ohledně celkových úspěchů naší silničářské dvojice "P & P" v seriálu silničních závodů a časovek !!!

MČR v silniční časovce dvojic

Mistrovství České republiky v silniční časovce dvojic se jelo v Březnici u Příbrami v neděli 23. září. Na startu bylo 80 dvojic ve všech kategoriích Masters (muži, ženy), Elite, U 23, Junioři, juniorky a ženy. Naší týmové dvojici (Pavel Turza, Pavel Veselý) se podařilo parádní umístění na stupni vítězů. Níže je uveden krátký, leč výstižný pohled na závod očima samotných aktérů...

"Byla docela zima, pak najednou start, pak peklo, pak cíl a bylo to..."   ----   GRATULACE 2. VÍCEMISTRŮM ČR !!!

Pytlákova Schovanka

Tento víkend byl již posledním v tomto roce ve znamení SHOCart ligy (3. ročníku seriálu orientačnách závodů), který byl zakončen, jako již tradičně Pytlákovou schovankou, závodem v krásném prostředí pohraničí ČR a Německa. Závod byl opět vypsán na magických 333 minut s tím, že jedna 50ti bodová kontrola umístěná do blízkosti koupaliště naznačovala, resp.

Brdman Cross

Orienťák na Dobříši je nám známý, již několikrát jsme se jej účastnili, rovněž i nějaké úspěchy jsme při něm zaznamenali a vzhledem k dobré atmosféře na Vlašce jsme si jej letos nechtěli nechat ujít. Zákres kontrol a příprava postupu probíhala před startem, jediné dilema bylo, v jaké obuvi vystartovat. Součástí letošního ročníku byl totiž i orientační běh, který následoval hned po startu a v němž bylo možné zjistit polohu dalších 10ti "skrytých" kontrol. Původně jsme měli v plánu jej oběhnout, ale nakonec jsme vyrazili v tretrách a s kolem, což byl ideální tah.

MTBO Řitka

Po delší době jsme se opět zúčastnili orientačního závodu dle klasické orienťácké mapy.  Jednalo se o závod MTBO, který byl zařazen do světového i českého poháru. Díky orienťácké mapě to pro nás byla obrovská výzva, porovnat naši výkonost s těmi nejlepšími jak z ČR, tak i ze světa. Jsme zvyklí závodit na turistických mapách, což je něco úplně jiného, takže práce s orienťáckou mapou pro nás byla parádní zkušenost. Start závodu byl umístěn do obce Řitka, kousek od Prahy směrem na Mníšek pod Brdy.